конспект уроку багатоклітинні організми вольвокс біологія 6 клас
МЕТА УРОКУ: Сформувати поняття колоніального організму; ознайомитися з особливостями будови, процесів життєдіяльності; ознайомитися з основним середовищем його існування та пристосуваннями до умов навколишнього середовища; значення в природі та житті людини колоніального організму вольвоксу. Номер слайду 8. Які ж переваги одержують одноклітинні організми, об’єднані в колонію, порівняно з одноклітинними. Вольвокс – це колоніальний організм чи багатоклітинний. Номер слайду 22. Бажаю успіхів у вивченні нових тем. Конспект уроку з біології для 6 класу на тему "Одноклітинні паразитичні організми". pptx. 16135 5.
Поява багатоклітинності стало важливим етапом у розвитку організмів на нашій планеті. Серед примітивних багатоклітинних відомі всім – це вольвокс, хоча раніше його вважали колоніальним.Здається, кожна з цих клітин живе незалежно одна від одної, але сучасні дослідження доводять, що клітини мають певний взаємовплив, тобто одні клітини впливають на інші.. Конспект на урок Біологія скачати
Видання містить орієнтовні плани-конспекти уроків, тестові завдання, інструктивні картки для проведення практичних робіт та лабораторних досліджень, контрольні роботи для перевірки навчальних досягнень учнів. Подано орієнтовне календарно-тематичне планування - Вивчення Біології в 6 класі - розробки уроків - ВОЛЬВОКС. ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА ПРОЦЕСІВ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ КОЛОНІЙ ВОЛЬВОКСА - Тема 2. Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності. Тема 2. Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності ВОЛЬВОКС. Особливості будови та процесів життєдіяльності колоній вольвокса.
Прикладом примітивних багатоклітинних організмів серед рослин є зелені водорості евдорина (мал. 77) та вольвокс (мал. 78, А). Ще донедавна їх вважали колоніальними організмами. Клітини евдорини та вольвоксу мають спільні риси будови і чимось нагадують хламідомонаду. Вони мають по два джгутики, дві скоротливі вакуолі, хлоропласти з вічком, одне ядро. Отже, у багатоклітинних організмів клітини не лише спеціалізуються за будовою та функціями. Вони певною мірою взаємодіють між собою. У більшості багатоклітинних організмів окремі життєві функції (живлення, подразливість, розмноження тощо) виконують групи клітин, а не кожна клітина окремо. Узагальнимо знання.
конспект уроку з біології 6 кл., мета якого навчальна – сформувати в учнів поняття багатоклітинного організму, ознайомити з особливостями будови, процесів життєдіяльності та значення в природі та житті людини примітивних багатоклітинних організмів: вольвоксу, та ульви, ознайомити з основними середовищами існування цих організмів та їх пристосуваннями до умов навколишнього середовища. № 20 Вольвокс - колоніальний організм. Мета: навчальна – сформувати в учнів поняття багатоклітинного
Тип уроку: комбінований урок. Базові поняття й терміни: спеціалізація клітин, перехід до багатоклітинності, вольвокс, ульва, ризоїди, губки, організми - фільтратори, регенерація. Обладнання й матеріали: мікропрепарати й живі організми, мікроскоп, таблиці «Зелені водорості», «Губки», мультимедійна презентація, географічна карта світу. План схема уроку. 1. 2.
Методична розробка уроку зарубіжної літератури для 11 класу «П. Целан «Фуга смерті» - один із найвідоміших творів про Голокост, особливості композиції твору, художнє новаторство митця». 2020-03-30 13:50. Блочно – тематичне планування на березень. 2020-03-27 12:12. Мета: сформувати поняття про колоніальні (на прикладі вольвоксу) та примітивні (на прикладі губки та ульви) багатоклітинні організми; установити ознаки відмінності між колоніальними і багатоклітинними організмами; розвивати вміння аналізувати, порівнювати та робити узагальнюючі висновки; формувати вміння працювати в групах; формувати ціннісні орієнтації на збереження природи. Автор: Невідомий. Класи: 6 клас. yrok22.doc - 75.13 KB.
Історія 5 клас. Інформатика. Англійська мова. Вольвокс - колоніальний організм. [ Викачати з сервера (35.8 Kb) ]. 09.11.2014, 11:04. Урок №20. скачати презентацію уроку. скачати відеофрагмент "Вольвокс". Категорія: Конспекти біологія 6 | Додав: AllaM | Теги: Переглядів: 5020 | Завантажень: 1473 | Рейтинг: 0.0/0. Всього коментарів: 0.
Біологія 6 клас Дата_. Тема: вольвокс — колоніальний організм. Губка та ульва (зелений морський салат) — багатоклітинні організми. Мета: сформувати поняття про колоніальні (на прикладі вольвоксу) та примітивні (на прикладі губки та ульви) багатоклітинні організми; установити ознаки відмінності між колоніальними і багатоклітинними організмами; розвивати вміння аналізувати, порівнювати та робити узагальнюючі висновки; формувати вміння працювати в групах; виховувати ціннісні орієнтації на збереження природи. Обладнання: зошит, малюнки, кросворд. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Хід уроку. І Опрацювати конспект уроку. Підготуватися до узагальнюючого уроку з теми.
19. ПЕРЕХІД ДО БАГАТОКЛІТИННОСТІ.Поява багатоклітинності (клітини взаємозвязані, спеціалізуються за будовою та функціями, життєві функції - живлення, подразливість, розмноження тощо - викону. ВОЛЬВОКС – багатоклітинна зелена водорість, клітини мають по два джгутики, дві скоротливі вакуолі, хлоропласти з вічком, одне ядро, цитоплазму, клітинну оболонку та мембрану, оболонки сусідніх клітин зростаються між собою.
Инфоурок › Биология ›Конспекты›Конспект уроку біології в 6 класі. Евглена зелена, амеба, інфузорія - одноклітинні тварини. Лабораторне дослідження №3 «Спостереження інфузорій». Конспект уроку біології в 6 класі. Евглена зелена, амеба, інфузорія - одноклітинні тварини. Лабораторне дослідження №3 «Спостереження інфузорій». Біологія 6 клас. Тема уроку: Евглена, зелена, амеба, інфузорія - одноклітинні тварини. Лабораторне дослідження №3 «Спостереження інфузорій». Вам, друзі, за урок запам’ятати треба. Поняття: вольвокс, інфузорія, амеба. Як найпростіших визначають вчені, До них належать ще й евглени ці зелені.
Конспекти уроків з біології 6 клас. 6 клас Тема:Вступ. Клітина. Урок №1 Дата:_ Тема: Біологія – наука про живу природу. Розглянемо деякі властивості живих організмів: Майже всі організми побудовані з окремих «цеглинок» - клітин. (слайд 5) І відповідно до кількості клітин їх поділяють на одноклітинні та багатоклітинні. В багатоклітинних організмах клітини утворюють органи, ті в свою чергу – систему органів. (мал. 4. ст. 7) Усім організмам властивий подібний хімічний склад, тобто вони побудовані з тих самих хімічних речовин (органічних та неорганічних). (слайд 6) Проте співвідношення елементів у живому та неживому неоднакове.
Поява багатоклітинності стала важливим етапом у розвитку організмів на нашій планеті. Прикладом примітивних багатоклітинних організмів серед рослин є зелені водорості евдорина (мал. 77) та вольвокс (мал. 78, А). Ще донедавна їх вважали колоніальними організмами. Клітини евдорини та вольвоксу мають спільні риси будови і чимось нагадують хламідомонаду. Вони мають по два джгутики, дві скоротливі вакуолі, хлоропласти з вічком, одне ядро. На перший погляд здається, що клітини цих організмів живуть незалежно одна від одної. Однак сучасні дослідження виявили, що в них одні клітини впливають на інші.
Мета уроку: - розкрити характерні ознаки будови і процесів життєдіяльності багатоклітинних водоростей, ознайомити учнів з особливостями їх розмноження і розвитку, встановити риси подібності і відмінності між ними, звернути увагу учнів на ускладнення будови багатоклітинних водоростей порівняно з одноклітинними і на перехід організмів від одноклітинності до багатоклітинності; сформувати поняття «спеціалізація клітин», «ризоїди»: - на матеріалі уроку продовжній формувати науковий світогляд учнів, показуючи пізнання процесів ускладнення організації рослин і значення знань про особливості будови і
Головна » Статті » Розробки уроків » 6 клас. Узагальнення та контроль з теми «Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності.» TestEdu v1.15 Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності. Перевірте здобуті знання. Біологія 6 клас | Дата: 18.11.2014 | Вопросов: 24 | Автор: Бєліч Наталія Іванівна. хламідомонада вольвокс амеба хлорела. Вопрос № 6. Виділення з організму інфузорії туфельки надлишку води відбувається за допомогою: скоротливої вакуолі травної вакуолі війок ядра. Вопрос № 7. Укажи багатоклітинний організм
План-конспект уроку, навчальна мета якого – узагальнити знання учнів про одноклітинні твариноподібні та рослиноподібні організми; ознайомити із їх середовищем існування, будовою, процесами життєдіяльності та значенням у природі. Перехід до багатоклітинних організмів" з біології в 6-му класі. Завантажити urok.docx (27.39 Кб.) Формат файлу: .docx. Оцініть публікацію. Рейтинг статті: 2 з 5 на основі 1 оцінок. Автор: Козуб Тетяна Павлівна Посада: учитель біології. Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей «УРОК».
Урок 19 Вольвокс — колоніальний організм. Губка та ульва (зелений морський салат) — багатоклітинні організми . . . Урок 20 Узагальнення та контроль знань з теми. Захист міні-проектів . . . 18 Усі уроки біології. 6 клас. Порівняльна характеристика царств живих організмів, які розглядають у межах шкільної програми. Царство Віруси Дроб’янки Гриби.
Вольвокс — колоніальний організм. Дощовий черв’як — багатоклітинна тварина. Евглена зелена — одноклітинна тварина. У багатоклітинних організмах клітини тісно взаємодіють між собою: вони відрізняються за будовою та функціями (спеціалізація клітин) і утворюють тканини, органи та системи органів. Багатоклітинний організм діє як єдине ціле, а клітини є його елементарними складовими частинами (компонентами). Складання опорної схеми. Конспекти уроків із біології 8 клас [24]. Конспекти уроків із біології 8 клас (нова програма) [17]. Конспекти уроків із біології 9 клас [40]. Конспекти уроків із біології 9 клас (нова програма) [0]. Конспекти уроків з основ здоров'я 5 кл [21].
Урок з теми Багатоклітинні водорості. Теоретичні матеріали та завдання Біологія, 6 клас. МiйКлас — онлайн школа нового покоління. Багатоклітинні зелені водорості. У багатоклітинних представників зелених водоростей тіло (слань) має форму ниток або плоских листоподібних утворень. У стоячих і повільно поточних водах часто плавають або осідають на дно слизькі яскраво-зелені грудки. Вони схожі на вату і утворені скупченнями нитчастої водорості спірогири.
Біологія. 6 клас. Остапченко. § 20. Губки - примітивні багатоклітинні тварини. Пригадайте ознаки, притаманні тваринам. Серед тварин так само як і серед рослин, є одноклітинні та багатоклітинні організми. З одноклітинними твариноподібними організмами на прикладі мешканців водойм і паразитичних видів ви вже ознайомились (пригадайте їх). Які організми називають губками? Найбільш просту будову серед багатоклітинних тварин мають губки. Ці тварини ведуть прикріплений спосіб життя, не здатні до активних рухів.
Мета: поглибити й розширити знання учнів про особливості будови й життєдіяльності даних одноклітинних; розвивати логічне мислення, уміння встановлювати ознаки подібності та відмінності між організмами; удосконалювати вміння працювати з мікроскопом, спостерігати за живими найпростішими на тимчасових препаратах; виховувати наполегливість, працелюбність, культуру спілкування; бережливе ставлення до природи.
Коментарі
Дописати коментар