спільнокореневі слова що належать до різних частин мови складання речень конспект уроку 3 клас
Мета: вчити учнів добирати спільнокореневі слова, що належать до різних частин мови; розвивати вміння розпізнавати різні частини мови; збагачувати словниковий запас школярів; розвивати зв'язне мовлення; виховувати інтерес до вивчення рідної мови. Тип уроку: урок формування мовної компетенції. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку. І. Організаційний момент. Ось дзвінок сигнал подав —. До роботи час настав. Ось і ми часу не гаймо, А урок свій починаймо.
Конспект на урок Українська мова скачати. 3 клас. Спостереження і добір спільнокореневих слів, які належать до різних частин мови, розрізнення їх за питаннями, значенням, роллю в реченні та за граматичним і смисловим зв’язком з іншими словами (в межах словосполучень і речень). Опис документу: вчити добирати спільнокореневі слова, які належать до різних частин мови; вчити розрізняти їх за питаннями, значенням, роллю в реченні; повторити будову слова, закріпити вміння визначати частини слова; закріпити навичку добирати синоніми; працювати над розширенням словникового запасу. Перегляд матеріалу.
Урок української мови 3 клас Тема. Добір спільнокореневих слів, які належать до різних частин мови, розрізнення їх за питаннями, значенням, роллю в реченні та за зв’язками з іншими словами. Мета. Вчити учнів добирати спільнокореневі слова, що належать до різних частин мови, розрізняти їх за питаннями, значенням, роллю в реченні та за зв’язками з іншими словами. Поглиблювати інтерес до вивчення української мови. Розвивати уміння зіставляти, виділяти істотні ознаки, за якими розрізняють частими мови. Активізувати та збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати бажання працювати. Перегляд файл
Добирання спільнокореневих слів, які належать до різних частин мови, та розрізнення їх за питаннями, значенням, роллю в реченні, за зв’язком з іншими словами. Мета: вчити учнів добирати спільнокореневі слова, які належать до різних частин мови; розвивати вміння розпізнавати різні частини мови; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати інтерес до вивчення рідної мови. Хід уроку. I. Організаційний момент.
Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи). Урок № 35. Розрізняю спільнокореневі слова і різні форми одного слова. Обладнання: мультимедійний комплект. Хід уроку. І. Вступна частина. Слайд 2. Емоційне налаштування. Слайд 3. Повідомлення теми уроку. Слайд 4. Хвилинка каліграфії. Слайд 5. Гімнастика для очей. ІІ. Основна частина. Слайд 6. Прочитай текст. Поясни, як розумієш значення виділених слів.
Даний урок спрямований на поглиблення уявлень учнів про ознаки спільнокореневих слів, розвиток усного та писемного мовлення з української мови, розширення словникового запасу спільнокореневими словами, на вміння розрізнювати частини слова, визначати корінь, добирати спільнокореневі слова, орфографічний та пунктуаційний зір, на розвиток комунікативних вмінь та навичок.
Різне — належать до різних частин мови.) Оголошення теми й мети уроку. Сьогодні ми будемо працювати над спорідненими словами, що належать до різних частин мови. Робота з підручником (Впр. 11). Спишіть словосполучення. Підкресліть споріднені слова. Творення спільнокореневих слів, що належать до різних частин мови (Впр. 13). Виділення кореня Закріплення вивченого матеріалу Редагування тексту (Впр. 10). Поширення речень (Впр. 12). Зверніть увагу на написання й вимову слів у рамках. У кожному реченні знайдіть спільнокореневі слова, виділіть у них корінь, позначте, якою частиною мови вони є. Розвиток мовлення (Впр. 15) Складення розповіді за малюнком. Самостійна робота (Впр.
Добір спільнокореневих слів, які належать до різних частин мови, розрізнення їх за питаннями, значенням, роллю в реченні та з. Щоб завантажити файл, зареєструйтесь, або увійдіть під своїм логіном. 02.01.2012, 21:06. Презентація допоможе формувати в учнів уміння добирати спільнокореневі слова, які належать до різних частин мови; закріплювати вміння розрізняти різні частини мови; розвивати мовлення; збагачувати словниковий запас. 1. 2. 3. 4. 5. Категорія: Українська мова | Додав: OlgaVasboxlbox77. Переглядів: 5058 | Завантажень: 634 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 3.8/6. Всього коментарів: 7. Порядок
План-конспект уроку на заявлену тему з мультимедійною підтримкою (медіапрезентація додається), мета якого – формувати вміння визначати корінь слова в споріднених словах; навчати дітей розрізняти споріднені слова і форми того ж слова; розвивати в учнів увагу до лексичного значення слів, мовне чуття. Корінь слова" з української мови в 3-му класі. Завантажити Urok.rar (2210.28 Кб.) Формат файлу: .rar. Оцініть публікацію. Рейтинг статті: 4 з 5 на основі 1 оцінок. Автор: Бутенко Діна Андріївна Посада: учитель початкових класів. Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей «УРОК».
Спільнокореневі слова. Теоретичні матеріали та завдання Українська мова, 3 клас. МiйКлас — онлайн школа нового покоління. Спільнокореневі слова. Теорія: Корінь — це спільна частина споріднених слів. Щоб знайти корінь, треба: підібрати декілька споріднених слів; визначити їх спільну частину. Зверни увагу! Підібрати споріднені слова можна різними способами: утворити лагідну назву чи ознаку: син — синочок, білий — біленький; утворити іншу частину мови: сміх — сміятися, діти — дитячий; додати або змінити префікс: літати — вилетіти, закопати — викопати. Приклад
- Урок №97 Тема. Спільнокореневі слова й форми слова. Мета: □ навчальна: навчити розрізняти групи слів, у яких корені звучать і пишуться однаково, але. Квітці, кущику, травинці. В класі на уроці мови. Ти побачиш мене в слові. (Корінь). Спільнокореневі слова — це слова зі спільним коренем, але з різними лексичними значеннями. Можуть належати як до однієї, так і до різних частин мови. Форми слова — це зміни слова за відмінками, числами, родами чи особами (стіл-стола, прийшов-прийшла, смієшся-сміються, парта-парти-партами). ► Як відрізняються форми одного і того самого слова від спільнокореневих слів? (Відповіді учнів.) Гра «Четвертий зайвий» (робота в групах).
Сформувати в учнів уявлення про спільнокореневі слова на основі спорідненості слів. Навчити розрізняти слова, близькі за значенням і спільнокореневі слова. Навчити виділяти спільну частину споріднених слів – корінь. Розвивати уважність учнів до лексичного значення слова. Формувати вміння робити висновки на основі власних спостережень і отриманих знань. Виховувати патріотичні почуття. Обладнання. Очікувані результати уроку. Я сподіваюся на те , що після цього уроку ви зрозумієте, що таке корінь слова. Зможете добирати спільнокореневі слова. Навчитеся розрізняти спільнокореневі слова від слів , близьких за значенням. 4.Добір споріднених слів різних частин мови. На дошці запис: Що?
Добір спільнокореневих слів, що належать до різних частин мови. Українська мова. 2 клас. Перевірка домашнього завдання (вправа 60). Прочитайте, як ви замінили кожний вислів одним словом. Які слова є спільнокореневими? Як правильно визначити корінь? Хвилинка чистопису. Ол ов яч листячко. Доберіть слова з цими буквосполученнями. Назвіть споріднені слова до слова морячка. Визначте в них корінь. Колективна робота (вправа 61). Що ви можете розказати про розповідні, питальні й спонукальні речення. Творча самостійна робота. Добери до іменників спільнокореневі прикметники і дієслова. Запиши за зразком. Дзвін — дзвінкий — дзвенить.
Спільнокореневі слова”. Спрямування: 3 клас. Українська мова. Мета: сприяти усвідомленню учнями поняття про спільнокореневі слова на основі дослідження спорідненості слів, вчити визначати корінь у ряді спільнокореневих слів, розвивати мовне чуття, виховувати уважність та працелюбність. Тип уроку: урок-казка, урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). На попередніх уроках ми почали вивчати будову слова. Яку частину слова ми вже знаємо? (закінчення). Виділіть його в цих словах. ІІІ. А споріднені слова ще називають спільнокореневі. Подякувало Слово Дубу і разом з Коренем помандрувало далі. На їхньому шляху траплялися різні перешкоди. Але, я думаю, ми їм допоможемо.
Урок 67. Добирання спільнокореневих слів, які належать до різних частин мови, та розрізнення їх за питаннями, значенням, роллю в реченні, за зв’язком з іншими словами . . . 13. Урок 68. — Позначте префікси у словах, що позначають дію предмета. — Підкресліть підмет. — Скільки присудків належать до підмета зимонька? 9. Додаток до уроку 67. 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 266, с. 114). — Прочитайте доповнені речення. — Визначте, до якої частини мови належать слова у вашому реченні. Взаємоперевірка робіт. 3. Самостійна робота.
Очікування від уроку. Я сподіваюся, що сьогоднішній урок наш буде уроком добра, творчості, здобуття нових знань та вмінь. - А чого ви очікуєте від уроку ? - Щоб ваші і мої очікування збулися, наш урок ми проведемо під гаслом. «Уважно слухаємо, швидко сприймаємо З яких частин складається основа? Що ми називаємо коренем слова? Каліграфічна хвилинка. Д д Дд ду ов ий ок. Сьогодні на уроці ми поглибимо наші знання про спільнокореневі слова, чому їх так назвали; що таке корінь і як його виділяти. Будемо розвивати своє мовлення, збагачувати словниковий запас, згадаємо, як треба ставитися до природи. V І. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
Знаходимо спільнокореневі слова в тексті. Завдання з української мови для 3 класу на найбільшому порталі інтерактивної дошкільної та шкільної електронної освіти Learning.ua ☎ +38 (044) 303-99-18. Більше того, спільнокореневі слова можуть належати до зовсім різних частин мови. Однак, дитина вже стикалась з цими явищами протягом виконання попередніх завдань, тож необхідний практичний досвід вже має. Ця ж вправа ніби узагальнює його, адже випадки спільнокореневих слів є досить цікавими та особливими на кожному етапі завдання. І при цьому такі слова грамотно вписані в текст, не виділяючись з нього та граючи свою роль у розкритті його змісту.
Коментарі
Дописати коментар